Trys būdai kaip investuoti į nekilnojamąjį turtą

Investicijos į nekilnojamąjį turtą yra nuolat populiarios, ir nors didelės palūkanų normos šiuo metu gali sušvelninti rinką, tikėtina, kad investuotojai su dideliu įkarščiu sugrįš į nekilnojamąjį turtą, jei ir kai palūkanų normos sumažės. Tiesą sakant, amerikiečiai mėgsta nekilnojamąjį turtą, o 2022 m. „Bankrate” apklausa parodė, kad tai mėgstamiausia ilgalaikė investicija, aplenkusi net akcijas.

Vartotojai turi įvairių būdų, kaip investuoti į nekilnojamąjį turtą, įskaitant daugybę galimybių ne tik tapti nuomotoju, nors tai yra laiko patikrinta galimybė tiems, kurie nori patys valdyti nekilnojamąjį turtą. Be to, dėl naujų verslo platformų investuoti į nekilnojamąjį turtą, neturint dešimčių tūkstančių ar daugiau grynųjų pinigų, yra lengviau nei bet kada anksčiau.

Investavimas į nekilnojamąjį turtą 2022 m.

Nekilnojamojo turto rinką smarkiai paveikė didėjančios palūkanų normos. Dėl kylančių palūkanų normų būstai tampa mažiau įperkami paskolų gavėjams, o tai reiškia, kad savininkams gali tekti sumažinti prašomas kainas, kad galėtų perkelti nekilnojamąjį turtą, ir taip buvo didžiąją 2022 m. dalį.

Tačiau investavimas į nekilnojamąjį turtą paprastai yra ilgalaikis žaidimas, todėl galvojantys apie įsitraukimą į jį turėtų galvoti su tokiu nusiteikimu. Ir net jei dabar palūkanų normos yra aukštos, gali būti, kad tiesiog atėjo laikas kaupti grynuosius pinigus pradiniam įnašui, laukiant, kol palūkanų normos vėl sumažės.

Atsižvelgdami į tai, pateikiame tris geriausius būdus investuoti į nekilnojamąjį turtą.

1. Įsigykite nuosavą būstą

Galbūt paprastai apie savo pirmąją gyvenamąją vietą negalvojate kaip apie investiciją, tačiau daugelis žmonių taip galvoja. Tai vienas geriausių būdų investuoti į nekilnojamąjį turtą, teikiantis daugybę privalumų.

Pirmasis privalumas – tai nuosavo kapitalo kaupimas savo namuose iš mėnesinių įmokų, o ne mokant nuomos mokestį, kuris, atrodo, visada kasmet didėja. Tam tikra dalis mėnesinės hipotekos paskolos sumos patenka, taip sakant, į jūsų kišenę. Tačiau ekspertų nuomonės dėl nuosavo būsto privalumų ir trūkumų nesutampa, o būstas nėra pirkinys už bet kokią kainą, kaip sužinojo 2000-ųjų metų būsto pirkėjai.

2. Įsigykite nuomojamą nekilnojamąjį turtą ir tapkite nuomotoju

Jei esate pasirengę pereiti į kitą lygį, galite išbandyti savo jėgas su gyvenamosios paskirties nuomojamuoju turtu, pavyzdžiui, vienbučiu ar dvibučiu namu.

Vienas iš didesnių tokio turto privalumų yra tas, kad žinote rinkos standartus ir rinką gali būti lengviau įvertinti, palyginti su komercinės paskirties turtu, pavyzdžiui, prekybos centru.

Kitas trūkumas yra tas, kad jums reikės valdyti turtą ir priimti sprendimus, pavyzdžiui, ką reikia atnaujinti. Nors nekilnojamojo turto turėjimas laikomas pasyvia veikla mokesčių tikslais, tačiau galiausiai gali paaiškėti, kad būnant nuomotoju tai gali būti ne kas kita, kaip pasyvi veikla.

O jei nuomininkas išsisukinėja nuo nuomos mokesčio, vis tiek turėsite mokėti mėnesines įmokas, kad nesumokėtumėte paskolos.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad nekilnojamasis turtas yra palyginti nelikvidus ir paprastai už jį reikia mokėti didelį tarpininkavimo mokestį, dažnai 6 proc. pardavimo kainos, todėl paprastai negalite parduoti iš karto ir be didelių išlaidų. Tai keletas didesnių trūkumų, tačiau nuomotojai turi ir kitų būdų suklysti.

Mainų sandoris taip pat gali padėti jums neapmokestinant mokesčių perkelti savo investiciją į naują.

3. Apsvarstykite galimybę atnaujinti namus

Namų atnaujinimas tapo populiaresniu investavimo į nekilnojamąjį turtą keliu, tačiau tam reikia turėti akylą vertės suvokimą ir daugiau veiklos patirties nei tapus ilgalaikiu nuomotoju. Vis dėlto šis kelias gali padėti greičiau gauti pelno nei būnant nuomotoju, jei jį tinkamai atliksite.

Didžiausias šio būdo privalumas yra tas, kad galite gauti pelno greičiau nei valdydami savo nuosavą nekilnojamąjį turtą, tačiau reikia ir daugiau žinių. Paprastai namų perpardavinėtojai randa nepakankamai įvertintą nekilnojamąjį turtą, kurį reikia sutvarkyti ar net visiškai atnaujinti. Jie atlieka reikiamus pakeitimus, o tada už šiuos namus ima rinkos kainą ir gauna pelną iš skirtumo tarp jų bendros kainos (pirkimo kainos, atkūrimo išlaidų ir kt.) ir pardavimo kainos.

Namų perpardavinėtojai turi gerai išmanyti, ką galima pataisyti už priimtiną kainą, o ko pataisyti neįmanoma. Jiems taip pat reikia įvertinti, už kokią kainą namą vėliau galima parduoti. Jei suklysite, jų pelnas gali greitai išgaruoti arba, dar blogiau, tapti visišku nuostoliu. Arba namas gali būti greitai neparduotas, ir tada namo perpardavinėtojas turės mokėti paskolos palūkanas, kol bus surastas pirkėjas.

Namų perpardavinėtojai gali kreiptis į netradicinius finansavimo šaltinius, nes jie dažnai nori laikyti namus ne metus, o mėnesius. Be to, tradicinės hipotekos paskolos uždarymo išlaidos yra didelės.

Namų perpardavinėtojai taip pat gali pasinaudoti neapmokestinamų mainų galimybe, jei per tam tikrą laikotarpį ir pagal tam tikras taisykles iš vienos investicijos gautas lėšas perkelia į kitą.