Kokie yra dažniausiai naudojami investicijų tipai?

Investicijų tipai:

  • Akcijos
  • Obligacijos
  • Grynųjų pinigų ekvivalentas


Galite investuoti į bet kurią arba visas tris investicijų rūšis tiesiogiai arba netiesiogiai pirkdami investicinius fondus. Kita galimybė – investuoti į mokesčių atidėjimo galimybes, pavyzdžiui, IRA arba anuitetą.

Akcijos


Įmonės parduoda akcijas, kad pritrauktų pinigų veiklos pradžiai arba plėtrai. Kai investuojate į akcijas, perkate korporacijos nuosavybės dalį. Esate akcininkas.

Yra dviejų tipų akcijos:


Paprastosios akcijos.

Akcininkams priklauso tam tikra nuosavybės dalis, jie turi teisę balsuoti sprendžiant su bendrove susijusius klausimus ir gali gauti dividendus.


Privilegijuotosios akcijos.


Abiejų tipų akcijų investicinė grąža ir rizika skiriasi, priklausomai nuo tokių veiksnių, kaip ekonomika, politinė situacija, bendrovės veiklos rezultatai ir kiti akcijų rinkos veiksniai.

Obligacijos


Pirkdami obligaciją, skolinate pinigus bendrovei arba valstybiniam subjektui, pavyzdžiui, miestui, valstybei ar šaliai.

Obligacijos išleidžiamos nustatytam laikotarpiui, per kurį obligacijos turėtojui mokamos palūkanos. Šių mokėjimų dydis priklauso nuo palūkanų normos, kurią obligacijos išleidimo metu nustato obligacijos emitentas. Tai vadinama atkarpos norma, kuri gali būti fiksuota arba kintama. Nustatyto laikotarpio pabaigoje (išpirkimo dieną) obligacijos emitentas privalo grąžinti nominaliąją arba nominaliąją obligacijos vertę (pradinę paskolos sumą).

Obligacijos laikomos stabilesne investicija, palyginti su akcijomis, nes paprastai užtikrina pastovų pajamų srautą. Tačiau dėl to, kad jos stabilesnės, jų ilgalaikė grąža, palyginti su akcijomis, tikriausiai bus mažesnė. Tačiau obligacijos kartais gali viršyti tam tikros akcijos grąžos normą.

Nepamirškite, kad obligacijoms būdinga tam tikra investicinė rizika, įskaitant kredito riziką, grąžinimo riziką ir palūkanų normos riziką.

Pinigų ekvivalentas


Pinigų ekvivalento investicijos apsaugo jūsų pradinę investiciją ir leidžia jums naudotis savo pinigais. Pavyzdžiai:

  • Taupomosios sąskaitos
  • Pinigų rinkos sąskaitos
  • Indėlių sertifikatai (CD)


Šie skirtingi investicijų tipai paprastai užtikrina stabilesnę grąžos normą. Tačiau grynųjų pinigų ekvivalento investicijos nėra skirtos ilgalaikiams investavimo tikslams, tokiems kaip pensija. Sumokėjus mokesčius, grąžos norma dažnai būna tokia maža, kad neatsilieka nuo infliacijos.

3 investiciniai klausimai, kuriuos reikėtų užduoti apie savo investicinį portfelį


Investicijos – tai priemonės, padedančios jums siekti savo tikslų. Žinant daugiau apie tai, kaip jomis naudotis, galima pagerinti savo finansinę ateitį. Atsakymai į kelis paprastus investicinius klausimus gali padėti jums suprasti, ko jums reikia ir kaip jūsų portfelis gali padėti. Pagalvokite apie savo investicinį portfelį ir užduokite finansų specialistui šiuos 5 klausimus:

Kam skirti šie pinigai?

Daugumai žmonių lengviau savo santaupas paskirstyti konkretiems tikslams. Ar taupote pensijai? Ar tai yra fondas nenumatytiems atvejams? Ar norite išvykti svajonių atostogų? Ar jums rūpi, kaip pensijoje sumokėti už ilgalaikę priežiūrą?

Bendrųjų tikslų nustatymas padės jums priimti sprendimus tokiais klausimais, kaip rizikos dydis, kurį esate pasirengę toleruoti, ir investavimo produktų rūšys, kurios geriausiai atitinka jūsų filosofiją. Pavyzdžiui, jei jūsų tikslas yra fondas nenumatytiems atvejams, galite pasirinkti mažos rizikos investiciją, o tai savo ruožtu gali reikšti, kad jos grąža bus mažesnė.

Kokios tikėtinos grąžos normos?

Žinoma, jūs norite uždirbti kuo daugiau pinigų, tačiau svarbu nepamiršti, kad būdas, kurį pasirinkote investuoti šiuos pinigus, gali turėti tam tikrų apribojimų, kurie gali riboti, kiek – arba kaip greitai – gausite grąžos iš šios investicijos. Yra du pagrindiniai veiksniai, darantys įtaką grąžai: rizika ir mokesčiai. Padeda suprasti, kiek pinigų investicija gali uždirbti; šios grąžos formą, pavyzdžiui, kapitalo prieaugį, palūkanas ar dividendus; ir investicijų sąnaudas. Turėdami tokį supratimą, galite priimti sprendimą dėl investicijų, atitinkantį jūsų finansinius tikslus.

Pavyzdžiui, kai kurie žmonės renkasi pensijų investicijas, kurių grąžos norma gali būti didesnė, nes jie turi daugiau laiko kompensuoti nuostolius, o tai gali būti ne tas atvejis, kai pinigai skiriami pradiniam įnašui už pirmąjį būstą.

Kokią riziką galiu toleruoti?

Bet koks investavimas susijęs su tam tikra rizika. Tai reiškia, kad nesvarbu, kokio tipo investiciją darote, egzistuoja tam tikras neapibrėžtumo lygis dėl to, kaip investicija gali pasiteisinti arba kiek pinigų iš jos galite uždirbti – arba neuždirbti. Tai reiškia, kad jūsų investicija gali uždirbti daugiau, nei tikitės, bet kuriais metais, arba galite prarasti dalį arba visą investiciją. Kiek rizikos galite prisiimti, priklauso ne tik nuo jūsų asmeninio temperamento, bet ir nuo to, kiek laiko praeis iki tol, kol jums prireiks pinigų, ir kokia yra bendra jūsų finansinė padėtis.