9 stipriausios valiutos pasaulyje

9. JAV doleris

JAV doleris yra Jungtinių Amerikos Valstijų ir kelių kitų šalių valiuta. Tai pagrindinė pasaulio rezervinė valiuta, kurią laiko dauguma pasaulio centrinių bankų ir komercinių bankų. Dėl to, kad JAV doleris plačiai paplitęs, juo taip pat sudaroma apie 88,3 % kasdienių sandorių užsienio valiutų rinkoje.

JAV doleriui priklauso daug pirmųjų vietų, įskaitant turtingiausios pasaulio šalies titulą, tačiau stebėtina, kad jis užima tik 9-ąją vietą, kai pretenduoja į stipriausios pasaulio valiutos titulą.

Visos šiame sąraše esančios valiutos lyginamos pagal jų stiprumą JAV dolerio atžvilgiu. Todėl JAV doleris užima 9-ąją vietą, nes 1 JAV doleris vertas būtent tiek – 1,0 JAV dolerio. Sužinokite daugiau apie prekybą mūsų JAV dolerio indeksu, kuris yra valiutų porų krepšelis, kurio bazinė valiuta yra JAV doleris. Į jį įeina tokios pagrindinės Forex poros kaip USD/JPY ir USD/CHF.

8. Šveicarijos frankas

Šveicarijos frankas arba CHF yra Šveicarijos ir Lichtenšteino nacionalinė valiuta.

Už 1 JAV dolerį nusipirksite maždaug 0,98 Šveicarijos franko, todėl Šveicarijos frankas yra pirmoji valiuta, kurios vertė didesnė nei JAV dolerio. Tačiau tai nestebina, atsižvelgiant į tai, kad Šveicarija yra viena stabiliausių ir turtingiausių pasaulio šalių.

Šveicarijos frankas taip pat yra septinta pagal prekybos mastą valiuta pasaulyje, dėl griežtos pinigų politikos ir mažo skolos lygio pelnęs populiarumą kaip saugus pasirinkimas prekiaujant ar saugant valiutą.

7. Euras

Viena iš naujausių valiutų – euras arba EUR – yra oficiali 19 šalių valiuta, todėl jis yra plačiausiai naudojama „oficialioji valiuta” pasaulyje. Šalys, kuriose jis naudojamas kaip oficiali valiuta, yra Vokietija, Prancūzija ir Ispanija, ir jis dažnai vadinamas antrąja pasaulio rezervine valiuta. Taip pat žinoma, kad ji yra antra valiuta, kuria dažniausiai prekiaujama užsienio valiutų rinkoje, prieš ją yra tik JAV doleris.

Už 1 JAV dolerį gausite apie 0,90 euro, arba 90 centų. Tai kol kas stipriausia valiuta šiame sąraše ir septinta pagal stiprumą pasaulyje.

6. Kaimanų salų doleris

Arba KYD, kuris yra Kaimanų salų nacionalinė valiuta. Kaimanų salos yra autonominė Didžiosios Britanijos teritorija, esanti Karibų jūros regione, ir yra pagrindinis finansinis mokesčių rojus turtingiems asmenims ir korporacijoms.

Jungtinių Valstijų doleris keičiamas į maždaug 0,83 Kaimanų salų dolerio – tai vienintelė ir stipriausia Karibų jūros regiono valiuta šiame sąraše.

5. Didžiosios Britanijos svaras sterlingų

Didžiosios Britanijos svaras sterlingų, svaras sterlingų, arba GBP, yra penkta vertingiausia valiuta pasaulyje. Nors svaras sterlingų nėra stipriausia pasaulio valiuta, jis išlaiko seniausios vis dar naudojamos valiutos titulą.

Dažnai manoma, kad svaras sterlingų yra stipriausia valiuta pasaulyje ir yra stipriausia plačiai naudojama valiuta pasaulyje. Be to, tai ketvirta labiausiai prekiaujama valiuta pasaulyje, sudaranti apie 12,8 % visų dienos sandorių užsienio valiutų rinkoje.

Keisdami vieną JAV dolerį, mainais gausite apie 0,75 Didžiosios Britanijos svaro sterlingų. Ši valiutų pora (USD/GBP), paprastai vadinama „kabeliu”, yra 3-ioji labiausiai prekiaujama valiutų pora pasaulyje.

4. Jordanijos dinaras

Jordanijos nacionalinė valiuta yra Jordanijos dinaras, arba JOD, kuris užsitarnavo 4-osios pagal stiprumą valiutos poziciją šiandieniniame pasaulyje. Ši valiuta tapo oficialia Jordanijos valiuta 1950 m., kai pakeitė Palestinos svarą.

Už 1 JAV dolerį galima pervesti apie 0,71 Jordanijos dinaro, todėl ši valiuta pelnytai patenka į vertingiausių valiutų penketuką.

3. Omano rialas

Omano rialas arba OMR yra nacionalinė Omano valiuta. Skirtingai nei dauguma įprastinių valiutų, Omano rialas yra padalytas į 1000 mažesnių dalių, vadinamų baisa. Įvedus Omano rialą, jo vertė greitai kilo dėl sėkmingo Omano naftos eksporto ir susiejimo su JAV doleriu.

Vienas JAV doleris keičiamas į maždaug 0,38 Omano rialo, o tai yra beveik dvigubai daugiau nei svaras sterlingų!

2. Bahreino dinaras

Antra pagal stiprumą valiuta pasaulyje yra Bahreino dinaras arba BHD. Kaip ir dauguma šiame sąraše esančių arabiškų valiutų, jis padalytas į 1000 mažesnių piniginių vienetų, šiuo atveju vadinamų „filsais”. Bahreino dinaras naudojamas tik Bahreine ir yra susietas su JAV doleriu.

Jo vertė panaši į Omano rialo vertę, todėl prekiaudami 1 JAV doleriu gausite 0,38 Bahreino dinaro.

1. Kuveito dinaras

Žinomas kaip stipriausia pasaulio valiuta, Kuveito dinaras arba KWD buvo įvestas 1960 m. ir iš pradžių buvo lygus vienam svarui sterlingų. Kuveitas yra nedidelė šalis, įsiterpusi tarp Irako ir Saudo Arabijos, kurios gerovę daugiausia lėmė didelis pasaulinis naftos eksportas.

Išsikeitę 1 JAV dolerį, gausite tik 0,30 Kuveito dinaro, todėl Kuveito dinaras yra didžiausios vertės pasaulyje piniginis vienetas pagal nominaliąją vertę, arba tiesiog „stipriausia pasaulio valiuta”.